Haber Detayı
11 Temmuz 2017 - Salı 14:59
 
Yedaş'tan Engelli Olimpiyatları İçin İlave 3,5 Milyon Tl Yatırım
YEDAŞ, Samsun’da düzenlenecek olan 23. Yaz Deafliympics (İşitme Engelliler) Olimpiyatları için cadde ve sokak aydınlatmalarını tamamladı.
YAŞAM Haberi
Yedaş'tan Engelli Olimpiyatları İçin İlave 3,5 Milyon Tl Yatırım

YEDAŞ, Samsun’da düzenlenecek olan 23. Yaz Deafliympics  (İşitme Engelliler) Olimpiyatları için cadde ve sokak aydınlatmalarını tamamladı. 3 Milyon 500 Bin TL bütçe ile 22 km aydınlatma tesisi, gerilim dönüşümü için 8 km yeraltı kablosu, 8 adet beton köşk tesis ederek 3 adet kabin tadilatı yaptı.


YEDAŞ 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları için Hazırlıkları Tamamladı

YEDAŞ,  birçok sporcu ve katılımcıya ev sahipliği yapacak olan Samsun’da, 23.Yaz Deafliympics (İşitme Engelliler) Olimpiyatları müsabakalarının, başarılı geçmesi için ilave yatırım ve hazırlıklarını tamamladı. Çalışmalarında bölgeye çevresel, ekonomik ve sosyal anlamda değer katmaya özen gösteren YEDAŞ, Samsun ve ilçelerinde aydınlatma tesisi, kabin ve beton köşk yatırımları yaptı. Doğu Park ile Batı Park arasında tedarik sürekliliği ve kalitesini artırmak amacıyla 8 adet yeni beton köşk, 11 km aydınlatma tesisi, gerilim dönüşümü kapsamında 8 km uzunluğunda yeraltı kablosu inşa etti. Ayrıca 3 adet kabin bakım onarım ve yenilemesini sonuçlandırdı. 1 Milyon 200 Bin TL bütçe ile hayata geçirilen proje sayesinde Atakum Golf Sahası ile Bandırma Vapuru arasında yer alan sahil bandında elektrik iletim hatlarına farklı kaynaklardan enerji sağlanması ve tedarik sürekliliği için teknolojik alt yapı oluşturularak OG gerilim düzeyinde ring sistemi oluşturdu.  Havaalanı yolu üzerinde 676.000 TL değerinde yatırım yaparak 4 km aydınlatma sistemini devreye aldı. Tekkeköy 19 Mayıs Stadyumu, Fuar ve Kongre Merkezi çevresinde 824.000 TL bütçe ile aydınlatma tesislerini tamamladı. Ordu karayolu, Örnek Sanayi ve Tekkeköy yolu üzerinde 370.000 TL değerinde aydınlatma tesisi inşa etti. Tekkeköy kavşağı üzerinde 400.000 TL değerinde kablo tesisi, Bahattin Ekinci Spor Salonu yolu üzerinde 110.000 TL değerinde kablo tesisi yaparak aydınlatma direkleri montajını bitirdi. Çarşamba Yeni Şehir Stadyumu önü, Çarşamba - Ayvacık karayolu güzergahında 260.000 TL değerinde yatırım yaptı. İlkadım Okçuluk Kulübü yolunun aydınlatılması projesini 70.000 TL bütçe ile hayata geçirdi. Bu çalışmalarla olimpiyat müsabakalarının yapılacağı alanlarda, sürekli ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunmak için şebeke ve teknoloji alt yapısını mükemmelleştirdi. 

 

Şehrimize değer ve hareket katacak organizasyonun başarılı geçmesi için ilave saha yatırımlarımızı hayata geçirdik
Türkiye’nin en büyük spor organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın Samsun’da yapılacak olmasının önemini vurgulayan YEDAŞ Genel Müdür Rıdvan AKTÜRK, şehre gelecek sporcuların ve misafirlerin konforu, organizasyonun başarılı geçmesi için kurum olarak sorumluluklarını yerine getirmeye hazır olduklarını ifade etti. Sayın Aktürk, “Hizmet verdiğimiz bölgede uluslararası bir organizasyon düzenleniyor olması çok gurur verici. 97 ülkeden yaklaşık 5.000 bin sporcu şehre gelecek ve 8 ilçemizde 21 spor branşında yarışmalar düzenlenecek. Şehrimize hareketlilik ve değer katacak bu organizasyondan ayrılırken misafirlerimizi güzel ve aydınlık hikayelerle uğurlamak isteriz. Bu doğrultuda saha faaliyetlerimizi en yüksek kalitede elektrik hizmeti sunmak üzere tamamladık. Müsabakaların düzenleneceği alanlarda aydınlatma tesislerimizi bitirdik. Organizasyon süresince hızlı hizmet vermek üzere operasyonel süreçlerimizi planladık. 23. Yaz İşitme Engelli Olimpiyatları’nda yarışacak bütün sporculara başarılar diliyorum.” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yedaş'tan, Engelli, Olimpiyatları, İçin, İlave, 3,5, Milyon, Tl, Yatırım, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı