YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2020 10:55   Güncelleme : 28-05-2020 10:55

Bafra'da İbadete Açılacak Camiler Dezenfekte Ediliyor

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç,"İçişleri Bakanlığı, "Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi" hakkında 81 il valiliğine gönderilen genelge sonrası ilçede bulunan camilerde yeniden dezenfeksiyon çalışmalarına yön verdik "dedi.

Bafra'da İbadete Açılacak Camiler Dezenfekte Ediliyor

Camileri önemsediklerini dile getiren Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç," İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda 29 Mayıs’ta Cuma namazıyla yeniden ibadete açılacak camilerde dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince İlçe genelinde ibadete açılacak camileri tek tek dolaşıyor. Camide bulunan halı, kolon, giriş gibi temasın olabileceği yerleri dezenfekte ediliyor"dedi.

‘TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK’
Normalleşme süreciyle birlikte 29 Mayıs Cuma gününden itibaren ibadete açılacak camilerdeki dezenfekte çalışmaları ilerleyen günlerde de devam edeceğini vurgulayan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç," Yeniden ibadete açılan camilerin dezenfekte işlemini Bafra ilçe Müftülüğü ile birlikte koordineli bir şekilde sürdürüyoruz. Camilerimizin yeniden ibadete açılmasından önce ilçe müftülüğümüz ile koordineli bir şekilde gerekli temizlik ve dezenfekte çalışmalarımıza başladık. Camilerimizin yanı sıra eczane, kuaför ve berberler, resmi kurumlar ile toplu halde bulunulan mekanlarda da dezenfekte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 29 Mayıs Cuma günü camiler açıldığında halkımızın huzur ve güvenle ibadet edebilmeleri için Bafra Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

Normalleşme süreci ile birlikte ibadete açılacak camilerde Bafra Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de çevre temizlik ve bakım işlemlerini gerçekleştiriyor.
Köksal ÖNER