GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2021 14:25   Güncelleme : 04-05-2021 14:25

Canik'te yağmur suyu ile oluşan su baskınlarına neşter!

Samsun’un Canik ilçesi Belediye Evleri Kavşağı’nda yapımı devam eden “Yağmur Suyu Kollektör Hattı” bölgedeki vatandaşların önemli bir sorununa neşter vuracak. Proje su baskını ve sel gibi problemlerin önüne geçecek.

Canik'te yağmur suyu ile oluşan su baskınlarına neşter!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı süren Canik ilçesi Belediye Evleri kavşağındaki Yağmur Suyu Kollektör Hattı bölgedeki soruna neşter vuracak. 10 milyonluk bir yatırım olan inşaat çalışmaları Canik halkı tarafından da yakından takip ediliyor. 
BÜYÜKŞEHİR SORUNA NEŞTER VURDU
Yıllardır çektikleri çilenin Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmalarla sona ereceğini ifade eden Belediye Evleri Mahallesi Muhtarı Rıfat Öktem, "Her yağmur yağdığında ana yol üzerinde büyük bir su birikintisi oluyordu. Gençlik ve Cengiz Topel Caddesi'nden gelen sular otobüs durağını tamamen dolduruyordu. Bölgede sürekli kaza yaşanıyor ve evleri su basıyordu. Çalışmaları görünce çok sevindik. Şu an hızlı bir şekilde inşaat sürüyor. Yakın bir zamanda bitirileceğini öğrendik. İnşaat bittiğinde su baskını problemi tamamen sona erecek. Bizim de yıllardır çektiğimiz problem bitmiş olacak. Büyükşehir Belediye Belediyesi’ne mahallem ve Canik halkı adına teşekkür ediyorum" dedi.