KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 11-03-2022 13:30

Eni’nin Kalbi Mart ayında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor

Özgün yapıtları başarıyla sahneleyen ve çocukların beğenisini kazanan SAMDOB, yine özgün bir eseri sahneliyor.

Eni’nin Kalbi Mart ayında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor

Oyunun müzikleri Can Aksel Akın’a, libretto ve öykü Cennet Türker’e ait. Yönetmenliğini Şahan Gürkan’ın yaptığı eserde farklı karakterlerde dönüşümlü olarak; Eni rolünde Fatma Hande Anar, Esra Arslantürk ve Umut Yavuz, Mano rolünde Metin Bayram, Murat Çamlıtepe ve Ulaş Kocatürk, Bekçi rolünde ise Eray Dönmez ve İpek İncekaş rol alıyor. Eserde Samsun Devlet Opera ve Balesi Korosu da sahnede oyunculara eşlik edecek.
 
Eni ve Mano, Kalplerevi’ne ulaşmaya çalışıyor. İkisi de kalplerdeki tüm iyi duyguları ve tabii ki sevgiyi de koruyan “anahara”nın peşinde. Ama amaçları farklı, Mano anaharayı insanlara acı verdiğine inandığı sevgiyi yok etmek için kullanacak. Eni ise tam tersine sevgiyi yeniden Enoya’ya yayacak. Kalplerevi’ne ilk ulaşan kim olacak dersiniz?  Kapıdaki tuhaf bekçi onları içeri alacak mı?  Burada bir de yarışma var, acaba kim kazanacak? Anaharaya kim elde edecek? Sevgiyi bulma ve kendilerini tanıma yolunda kahramanlarımızın başına daha neler gelecek? Harika müzikler, sürprizler, yarışmalar, danslar… Bu eğlenceli macerada size de bir rol düşüyor arkadaşlar. Kalplerevi’ndeki düğümü çözmek için kahramanlarımızın yardımınıza ihtiyacı var. Birlikte oynamak için hepinizi bekliyoruz. 
Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçılarının müziklerini seslendirdiği çocuk operasının orkestra şefi Tolga Taviş. Kostümler Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor ise Hakkı Kandır imzası taşıyor. Işık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz’a ait. Eserin koreografı Çağıl Han Öztornacı. Murat Turgut ise video ve projeksiyon gösterisi ile çocukları büyülü bir dünyaya davet ediyor.

Mart ayı boyunca minik seyircileri ile buluşacak olan “Eni’nin Kalbi” çocuk operası 12 Mart 2022 Cumartesi günü saat 15.00’te yapılacak prömiyer (ilk gösteri) sonrası 16, 23 ve 30 Mart tarihlerinde saat 13.00’te Zehra Yıldız Salonunda sahnelenecek. Sezon boyunca sahnelenmesi planlanan çocuk operasının biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişelerinden ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir.  SAMDOB gişeleri hafta içi ve Cumartesi 10.00-17.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır. 

www.operabale.gov.tr / www.biletinial.com 
 

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör