GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2020 14:58   Güncelleme : 18-09-2020 14:58

EYLÜL AYI KONSERLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının gerçekleştireceği “Açık Hava Konseri”, 19 Eylül 2020 akşamı sosyal mesafe kurallarına uygun sahne ve koltuk düzeniyle sanatseverler ile buluşuyor.

EYLÜL AYI KONSERLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

SAMDOB geçtiğimiz akşam gerçekleştirdiği konser ile açtığı 2020-2021 sanat sezonuna “Açık Hava Konseri” ile devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarının titizlikle uygulanacağı konserin biletleri günler öncesinden tükendi. 

Sezonun ikinci etkinliği “Açık Hava Konseri” 19 Eylül 2020 Cumartesi akşamı saat 20.30’da Samsun Devlet Opera ve Balesi binasının yan tarafında bulunan Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. 

Piyanist Nana Tsutkiridze‘nin solist sanatçılara eşlik edeceği konserde Samsun Devlet Opera ve Balesi Koro sanatçılarından Soprano Derya Belevi, Soprano Arsen Tekinmirza, Bariton Hasan Çelik ve Bas Murat Göçken sanatseverlerin dinlemeyi özlediği birbirinden güzel opera ve operetlerden seçilen aryaları seslendirecek. Biletleri kısa sürede tükenen konserde, G. Rossini, G. Donizetti, G. Bizet, L. Bernstein ve F. Lehar’ın bestelediği unutulmaz eserlerden bölümler dinleyicilerin kulaklarının pasını silecek.

55 kişinin katılım sağlayabileceği, bir buçuk metre arayla sosyal mesafe kuralı gözetilerek düzenlenen koltuk dizilimi ile Samsun Devlet Opera ve Balesi binası önünde bulunan Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek konser öncesinde dezenfeksiyon işlemlerinin yanı sıra Sağlık Bakanlığı çalışanları tarafından konser alanının incelenmesi yapılarak pandemi koşullarına uygunluk kontrolleri gerçekleştirildi ve en üst seviyede tedbirler alındı.

Samsun Valiliği’nin yayınlamış olduğu genelgeyle zorunlu hale gelen HES kodu uygulaması, konser alanı girişinde görevlilerce yapılacak. Etkinlikten bir saat önce gelecek olan seyirciler, E-Devlet sistemi üzerinden aldıkları HES kodu ile risk grubunda olup olamadıkları sorgulandıktan sonra, ateş ölçümü yapılarak konser alanına girişleri gerçekleştirilecek. Konser alanına giriş yapılmasıyla maske takmanın zorunlu olacağı konserde, önceden sosyal mesafe kurallarına göre hazırlanan oturma düzeniyle bir buçuk metre arayla oturmaları sağlanacak.

Etkinlikler esnasında da izleyicilerin maske kullanımlarının ve sosyal mesafe kurallarına uyumlarının kontrol ve takip edileceği, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen pandemi kurallarına harfiyen uyulması hedeflenen etkinliklere ait sezon biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişeleri hafta içi ve cumartesi günleri saat 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri saat 20.30’a kadar açıktır.