GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2022 12:55

Hisseli harikalar kumpanyası opera sahnesinde

Müzikal, 23 ve 24 Mayıs 2022 akşamları saat 20.00’de perdelerini açıyor.

Hisseli harikalar kumpanyası opera sahnesinde

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde sahnelenecek olan “Hisseli Harikalar Kumpanyası” müzikali gösterimi 23 ve 24 Mayıs 2022 akşamları Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından Aydın Gün Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Besteci ve Orkestra Şefi Kıvanç Tepe’nin müzik düzenlemelerini yaparak senfonik orkestraya uyarladığı, Rejisör Şahan Gürkan’ın opera-bale sahnesine taşıdığı, koreografisini Şebnem Şenel’in üstlendiği müzikal 2021-2022 sanat sezonunda da sahneleniyor.

SAMDOB sanatçılarının muhteşem performansları ile sahnede olacağı müzikalin rollerinde; 
Sunucu Yağmur Oksayoğlu, Ali İbrahim Tuluk; 
Patron Emin Eray Dönmez, M. Orçun Gün; 
Adalet Seran Şanal, Esra Aslantürk; 
Prenses Mehtap Melisa Ezer, Gamze Barhan; 
Niça Sezen Alanbay, Eda Bingöl Gürkan; 
Erol Sevgin Hakkı Balkaş, Bilal Doğan; 
Süheyla Deniz Leyla Ceren Koç, Ezgi Özer; 
Mehlika Cafer Metin Bayram, Dinçer Gökçe;  
Hüseyin Ağa Cüneyt Erdoğan, Aras Özorhan, Özgün Şengül; 
Hasan Berkcan Beniç, Murat Çamlıtepe;
Nikah Memuru Hasan Çelik, Murat Göçken; 
Şebnem Hale Akünal, Gülay Şahiner; 
Çiğdem ve Hatçe, Polen Yağmur Arslan, Ceren Mirza Küçük;
Balerin: Zeynep Bengier

dönüşümlü olarak yer alacak.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestra, Koro ve Bale Sanatçılarının teknik ekiple birlikte, seyirciye muhteşem anlar yaşatacağı eserin kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor tasarımını Hakkı Kandır, ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz üstleniyor.


Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen’in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönlümüze taht kuran besteci Melih Kibar’ın bestelediği ve Çiğdem Talu’nun şarkı sözlerini yazdığı bu ünlü müzikal; ilk defa 1980 yılı Mart ayında Egemen Bostancı yapımcılığı ve Haldun Dormen’in rejisiyle seyirci karşısına çıkmış, yalnızca o yıllarda 600’den fazla temsil yaparak tüm Türkiye’yi gezmiş ve Türk halkının büyük beğenisini kazanmıştır. Yıllar içinde birçok kez sahneye taşınan, kayıtları televizyonda yayınlanan, hatta dizisi yapılan müzikal; 30 yıl içerisinde milyonlarca izleyici tarafından tanınan, bilinen, sevilen bir efsaneye dönüşmüştü. Rüya kadro olarak tabir edilen unutulmaz oyuncuları Erol Evgin, Nevra Serezli, Adile Naşit, Kartal Kaan, İlyas Salman, Ayşen Gruda ve Mehmet Ali Erbil’le bir yıldızlar geçidi olarak dönemine damgasını vurmuştu.


100’ü aşkın sanatçı ve teknik ekibin görev aldığı “Hisseli Harikalar Kumpanyası” müzikali; 23 ve 24 Mayıs 2022 akşamları saat 20.00’de Aydın Gün Salonu’nda gerçekleştirilecek. Eserin sınırlı sayıdaki biletleri, biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi hafta içi saat 10.00-17.00, hafta sonu Cumartesi günleri 13.00-18.00 saatleri arasında ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.  

Biletler: biletinial.com    /     www.operabale.gov.tr 

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör