GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2022 13:25

Host İstanbul Fuarı TÜYAP Fuar Merkezi’nde

Türkiye’nin Yerli Züccaciye Üreticilerinin Buluştuğu Host İstanbul Fuarı Başladı. 2022 Yılında Bambu Ev Gereçlerinde Rekor Üretim.

Host İstanbul Fuarı TÜYAP Fuar Merkezi’nde

Züccaciye sektörünün yerli üreticilerinin buluşacağı 15.Uluslararası Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı Host İstanbul, 10 Mart Perşembe günü TÜYAP Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.  Ortadoğu, Afrika, BDT ve Balkan ülkeleri, Avrupa, Asya & Pasifik ülkeleri ve Amerika’dan olmak üzere 100’e yakın ülkeden ziyaretçilerin katıldığı fuara, Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk ve tek bambu üreticisi Bambum, 4 gün boyunca 12.hol A-10’da misafirlerini ağırlayacak. Yüzde 100 yerli üretim olan bambu ev gereçlerinin özellikle global pazarda yoğun ilgi gördüklerini belirten Bambum Genel Müdürü Ahmet Selman Yar, 2022 yılında üretim rakamımızı aylık 650 bin adete çıkararak ihracattan sağladığımız ciroyu yüzde 50 artıracağız dedi.
Tarsus Turkey tarafından ZÜCDER, İMMİB ve KOSGEB’in destekleriyle 15.’si düzenlenen HOST İstanbul Fuarı’nda 100’e yakın ülkeden 12 binin üzerinde satın almacı bir araya gelecek. Katılımcılarının tamamı yerli üreticilerden oluşan fuarda, ev ve mutfak eşyalarına dair inovatif tasarım ve yeni koleksiyonların dünya ile buluşacak. 
Host İstanbul Fuarı’nın Türkiye’de bulunan yerli üreticiler için önemli bir fırsat olduğunu belirten Bambum Genel Müdürü Ahmet Selman Yar, “Bambum olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk ve tek bambu üreticisiyiz. 2022 yılı itibariyle bambu mutfak ürünleri sektöründeki pazar payımızı yüzde 85’e çıkardık. Yüzde yüz yerli sermayemiz ile üretim kapasitemizi arttırarak yurtiçi ve yurtdışına daha fazla ürün tedarik etmeyi amaçlıyoruz. 2022 yılında üretimimizi yüzde 50 artırdık. Aylık 500 bin adet ürün üretirken şuanda bu sayıyı ayda 650 bin adete çıkardık” dedi.
Bambu mutfak gereçlerinin yurt içinin yanı sıra globalde de yoğun ilgi gördüğünün altını çizen Yar, “2022 yılında 5 milyon dolar olan ihracat gerçekleştirdik. 2022 yılı için hedefimiz bu rakamı yüzde 50 artırmak. Şuanda Bambum olarak 61 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Host İstanbul Fuarı ile 5 yeni ülke daha ekleyerek ihracat satış hacmimizi artıracağız” dedi.

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör