SAMSUN
Giriş Tarihi : 09-06-2020 14:20   Güncelleme : 09-06-2020 14:32

Kurallara Uymayanlara 3 Bin 150 Lira Ceza

Samsun Valisi Osman Kaymak, yapılan uyarı ve alınan tedbirlere rağmen Samsun'da pandemi kurallarını ihlal edenlere 3 bin 150 TL para cezasının verileceğini açıkladı.

Kurallara Uymayanlara 3 Bin 150 Lira Ceza

Samsun'da 1 Haziran tarihinden sonra başlayan normalleşme sürecinde Korona Virüs vakalarında artış olması üzerine İl Pandemi Kurulu bir toplantı yaparak, denetimlerin sıklaştırılması ve kuralları ihlal edenlere para cezası uygulanması kararı aldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, gerçekleşen Pandemi Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, alınan tedbir ve yapılan tüm uyarılara rağmen, dost ve akraba ziyaretlerine devam edildiği ve bu durumun Korona Virüs vaka sayısının artışına neden olduğunu belirterek, Samsun ve Samsun'a bağlı tüm ilçelerin Kaymakamlıklarına denetimlerin sıklaştırılması talimatını verdiklerini söyledi.

Korona Virüs sürecinde asker uğurlama ve konvoy yapılması ile ilgili yasaklar konulmasına rağmen, bu yasakların ihlal edilmesi ile ilgili de katı tedbirlerin alındığı Pandemi Kurulu toplantısı ile ilgili bilgi veren Samsun Valisi Osman Kaymak, şunları dile getirdi:

Koronavirüs tedbirleri kapsamında asker uğurlama töreni ve konvoylar yapılmayacak. Bu konudaki denetimler sıkılaştırılacak ve kuralları ihlal edenlere Hıfzıssıhha Kanunun 282.maddesine göre 3.150 TL para cezası uygulanacak.