SİYASET
Giriş Tarihi : 09-11-2020 23:17   Güncelleme : 09-11-2020 23:17

Atakumlu Gençlerden 10 Kasım Hatırası

Cumhuriyet Halk Partisi üyesi Atakumlu gençler, 11 Kasım 1938 tarihli gazeteyi yeniden bastırdı.

Atakumlu Gençlerden 10 Kasım Hatırası

Cumhuriyet Halk Parti üyesi Atakumlu gençler, 10 Kasım 1938’de aydınlığın sonsuza kadar karardığı o günü 11 Kasım 1938 tarihinde yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi’nin kupürünü yeniden bastırıp, arka kısmına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, ‘Gençler Olarak Cumhuriyet’in Bekçileriyiz’ temalı bir mektup yazdı.


Pandemi sürecine rağmen Atatürk’ün fikirlerinin Samsun’da yaşatılmaya devam edildiğinin altını çizen ekip üyesi Fatma Akpınar: “Her ne kadar pandemi sürecinde fiziksel olarak birbirimizden uzak kalsak da; biz Cumhuriyet Halk Partisi üyesi Atakumlu gençler olarak, Samsun’da, Atatürk’ün kentinde onun fikirlerini ve en büyük devrimi olan cumhuriyeti hala yaşıyor, yaşatıyoruz. Duygularımıza, fikirlerimize ve hayata bakışımıza en güzel desenleri çizen asrın lideri Atatürk'ün ışığında yürümeyi kararlılıkla sürdürüyor;  onun devrimlerini gelecek nesillere aktarabilmek için çağdaş uygarlık yolunda emin adımlarla yürüyoruz” diye konuştu.
Mektupta, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini ve cumhuriyetini ilelebet yaşatacağını dile getiren gençler, “Değerli büyüklerim sevgili arkadaşlar;  Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım 1938'de hayata gözlerini kapadı. Fakat; onun fikirleri, cumhuriyeti hala yaşıyor ve yaşamaya devam edecek. Biz gençler olarak; 38 yaşında Samsun'a ayak basıp Milli Mücadele'yi başlatan, 42 yaşında Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Yüzyılın lideri Atatürk'ün devrimlerini gelecek nesillere aktarabilmek için çağdaş uygarlık yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Ulu Önderimizin bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti'nde, aydınlık geleceği tesis edecek; yeni nesillerin özgürce düşünüp yetişmesi için mücadelemizi devam ettireceğiz. Türk gençliğinin laik, demokratik, bilimsel, kamusal, çağdaş bir eğitim alması için Atatürk'ün ışığında yürümeyi kararlılıkla sürdürüyoruz. Atatürk'ün 'Bütün ümidim gençliktedir' dediği bizler;  bugün hala onun fikirlerini umut dolu yarınlara taşıyor; hala yüreğimizde, cumhuriyetimizde yaşatıyoruz.  Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eseri cumhuriyet ve asra ışık tutan fikirleri, ilelebet biz gençlere emanet.” sözlerine yer verdi.