GÜNCEL

Başkan Kılıç: Teknofest gururunu herkes yaşamalı

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST etkinlik alanını ziyaret ederek değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Kılıç: Teknofest gururunu herkes yaşamalı

Belediye Meclis üyeleri Eyüp Sabri Şahin, Bayram Şener, Ali Oğuz ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kaya ile birlikte gerçekleştirilen ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Kılıç, “Samsun'umuzda TEKNOFEST ile ilgili müthiş heyecan oluştu. Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST Karadeniz’e vatandaşlarımız büyük ilgi gösteriyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yılında görkemli bir açılış töreniyle ziyaretçilerine kapılarını açan TEKNOFEST, geride bıraktığı süreçte teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, sergiler, zirveler, atölyeler, sahne gösterileri, konserler ve etkinliklerle dolu programıyla Karadenizlilere unutulmaz anlar yaşatıldı" dedi
TEKNOFEST’İN Türkiye'nin hür ve egemen bir devlet olarak varlığını güçlendirmesinin gözler önüne serilmesi olduğunu ifade eden Başkan Kılıç, “Türkiye de büyük hedefleri olan bir ülke olarak, başkalarının kendilerine göre tanımladıkları stratejilere ayak uydurmak yerine, kendi ihtiyaçlarını ve önceliklerini ortaya koyan bir ülke haline geldi. Bu göz yaşartıcı gurur unsurlarının Samsun’umuzda sergileniyor olması bizlere iki gururu ve mutluluğu aynı anda yaşatıyor”  şeklinde konuştu.

AdminAdmin