GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2020 17:59   Güncelleme : 01-10-2020 17:59

BAŞKAN SANDIKÇI’DAN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; “ Ezan ile başlayıp sala ile son bulan bir hayatımıza Camilerimiz ve Din görevlilerimiz çok ayrı bir anlam ve önem taşıyor.” dedi.

BAŞKAN SANDIKÇI’DAN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı 1 – 7 Ekim Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Sandıkçı mesajında; “Camilerimiz İslam Medeniyetinin merkezini teşkil ediyor ve inananlar bu kutlu mekanlarda hayat buluyor. Camiler bizim ruhumuz, İslam beldelerinin kalbi ve müminler için kurtuluşa açılan kapılardır. Camiler birlik, beraberlik, kardeşlik duygularımızı pekiştirerek milli ve manevi değerlerimizin güç kazandığı yerlerdir. Din görevlilerimiz ise insanları yargılamadan, ötekileştirmeden, sevgi, saygı ve hoşgörüyü ön planda tutarak hareket edip toplumumuzun bütün kesimlerine din hizmeti götürme gayreti taşıyan örnek şahsiyetlerdir.” İfadelerini kullandı.


YARIM KALAN CAMİİLERİ TAMAMLIYORUZ
Camilere tazim ve hürmet etmenin, imar ederek yaşatmanın ve güzelleştirmenin inanan her insanın sorumluluğu olduğuna dikkati geçen Başkan İbrahim Sandıkçı; “ Camilerimize karşı mesuliyetimizin gereklerini yerine getiriyor ve bunu da Allah rızası için yapıyoruz. Görevi devraldığımız da ilçemizde yapımı yarım bırakılan iki tane Camiimiz vardı. Birisi Hasköy Mahallemizdeki Meşe Camii diğeri ise Belediye hizmet binamızın yanında Cinekoğlu Merkez Camii. Meşe Camiinin yapımını yakından takip ederek, umutları tükenmeye başlamış hayırsever iş insanlarını da yeniden hareketlendirip heyecan kazanmalarını sağlayarak bitme aşamasına getirdik hamdolsun. Ramazan ayında bu Camiimizin tam anlamıyla faaliyete geçeceğine inanıyorum. Belediye hizmet binamızın yanındaki Cinekoğlu Camisiyle ilgili ise soruşturma safahatı gerçekleştiği için bir adım atamamıştık. Müfettiş raporlarına konu olan ve aydınlanması gereken hususlar vardı. Milletimizin de bir özlemi var. Şimdi bu Camiimizin de yapımını yakından takip etmeye başlayacağız. İnşAllah yine kuracağımız sistemle Meşe Camiinde olduğu gibi burada da hızlı bir şekilde sonuca ulaşacağımıza inanıyorum. Kaybolan güveni, inancı, itibarı yeniden kazandırdığınızda zor gözüken işlerin önü açılıyor. Burada da önümüzdeki engelleri aşıp gereğini yapacağız. Camilerimiz ilçemizin göz bebekleridir. Temizliği, bakımı, onarımı, teknik eksiklikleri, dezenfektesi vesair Belediyemiz adına üzerimize ne düşüyorsa ilçemizde ki tüm Camilerimize hiç birini bir birinden ayırt etmeden yardım yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.
Bu vesile ile Camiler ve Din görevlileri haftasının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olan Camilerimizin yapımı ve onarımında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, din görevlilerimize de çalışmalarında başarılar diliyorum. ” dedi.