GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2020 13:34   Güncelleme : 28-04-2020 13:34

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından herkse, Ramazan Bayramında hafta sonu ile de birleştirilerek 4 gün sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak ediyor

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında haftasonu sokağa çıkma kısıtlamalarının Ramazan Bayramı sonuna kadar sürdürüleceğini açıkladı.

Sokağa çıkma yasağı coronavirüs ile birlikte hayatımıza girdi. Salgının yayılım zincirini kırmaya çalışan yetkililer özellikle haftasonları artan insan trafiğine karşı geçtiğimiz hafta sokağa çıkma yasağı uyguladı. Sokağa çıkma yasağı 30 büyükşehir ve Zonguldak illerinde uygulanırken diğer şehirlerde böyle bir uygulamaya gerek görülmedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında bir kez daha telekonferans yöntemiyle toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında daha öncekiler gibi yine salgınla mücadele kapsamında alınan önlemler, uygulamalar ve ekonomiye etkileri en önemli gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında 1 Mayıs'tan itibaren de 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini duyurdu.

Erdoğan; ''Hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyoruz." açıklamasını da yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerinden, Ramazan Bayramının 1. ve 2. günü ile haftasonuna denk gelen, 23 ve 24. günü dahil toplam 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulamasının gelebilme ihtimali kuvvet kazandığı anlaşılıyor.