DÜNYA
Giriş Tarihi : 19-10-2021 12:25   Güncelleme : 19-10-2021 12:26

Bitci Com Tosfed Baja Kupası Denizli’de Start Aldı!

Spora verdiği destekle tanınan markanın yarış takımı Bitci Racing, SSV kategorisinde tasarımı yenilenen 3 araçla göz doldurdu.

Bitci Com Tosfed Baja Kupası Denizli’de Start Aldı!

Türkiye’de motor sporları sahnesine 2021 sezonunda kurulan Bitci Racing takımı ve toplam 4 şampiyonada yarışan 13 pilotu ile kuvvetli bir giriş yapan Bitci.Com, bir çok spor dalına verdiği destek ile adından söz ettiriyor.
Markanın destek verdiği ve ilk ayağı 16-17 Ekim tarihlerinde Denizli’de koşulan Bitci.Com Tosfed Baja Kupası, otomobil ve SSV kategorilerinde salise farklarıyla sonuçlanan kıyasıya mücadelelere sahne oldu.
Merkezefendi Belediyesi’nin katkılarıyla, Dendoff tarafından yapılan organizasyon, Denizli’nin doğa harikası dağlarında gerçekleşen toplam yaklaşık 200 kilometre uzunluğundaki 3 özel etaptan oluştu.
Bitci Racing takımından Ertan Nacaroğlu – Eray Yanpar ekibi ilk günü genel klasmanda 8 saniye farkla lider tamamlayıp iyi bir başlangıç yaparken, uzun etaplar sonunda farkın bu kadar az olması yarışın ne kadar çekişmeli geçeceğin sinyallerini vermiş oldu. Takımın diğer ekiplerinden Zafer Durmaz – Soner Büyükkınacı İlk günü SSV kategorisinde üçüncü, yarışın tek kadın sporcuları olan Melis Aksöz -  Ezgi Yılmaz ise altıncı olarak tamamladı.
İkinci günün 94 kilometre uzunluğundaki rally raid etabına lider ve yarışın favorisi olarak başlayan Nacaroğlu - Yanpar etabın bitimine 12 km kala navigasyon hatası ile 13 dk kaybederek kesin bir zaferi kaybetti ve yarışı SSV ikincisi ve genel klasman beşincisi olarak tamamladı.
Takımın Zafer Durmaz ve ilk kez birlikte yarıştığı ve kendisi de motosiklet yarışçısı olan co-pilotu Soner Büyükkınacı’dan oluşan ekibi ise iyi bir uyum yakalayarak zorlu yarışta her gün yükselen başarı grafiği ile hatasız bir yarış çıkarttı ve yarışı SSV’de dördüncü, genel klasmanda sekizinci sırada bitirdi.
Bitci Racing’in en şanssız sporcuları ise Melis Aksöz ve Ezgi Yılmaz oldu. Güzel bir tempoda başarı ile sürdürdükleri yarışın bitimine 45 km kala bir kayaya çarparak sol ön süspansiyonu hasar alan araçları sebebi ile yarışı bırakmak zorunda kaldılar.
Yarış sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini Merkezefendi Belediye Başkanı Sayın Şeniz Doğan ve Tosfed Başkanı Sayın Eren Üçlertoprağı’nın elinden aldılar. 

Bitci.Com Tosfed Baja Kupası’nın sıradaki yarış takvimi şöyle:

13-14 Kasım – Bursa

4-5 Aralık – Bolu

25-26 Aralık – Düzce

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör