GÜNCEL

Bu festivalde incir severler buluşacak

İlkadım Belediyesi İncir Şöleniyle Kara İnciri'nin tanıtımını yapmak ve markalaşmasını sağlamak maksadıyla Yeşiltepe Yardımlaşma Derneği ile bu yıl ilk kez ortaklaşa düzenleyeceği festivalle İlkadımlıları buluşturacak.

Bu festivalde incir severler buluşacak

İlkadım ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde kendine has kokusu ve tadıyla ön plana çıkan İncir için şölen heyecanı yaşanıyor. İlkadım Belediyesi’nin, bölgede yetişen ürünleri tanıtmak ve çiftçiyi desteklemek amacıyla gerçekleştirdiği etkinliklerden biri olan İncir Şöleni, bu yıl da İlkadımlılara farklı bir hafta sonu yaşatacak. 11 Eylül Pazar günü düzenlenecek olan şölende renklenecek. Yeşiltepe Mahallesi'nde (Çorak) gerçekleşecek olan festivalde, "İncir Yeme Yarışması" ve "En İyi İncir Yetiştiricisi", Kemençe ve çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
Etkinlik alanı ücretsiz ulaşım imkanı
Şölen kapsamında düzenlenecek yarışmalar da, katılımcılara heyecanlı anlar yaşatacak. Jüri üyelerinin titiz değerlendirmeleri sonucunda “En İyi İncir Yetiştiricisi”nin belirleneceği İncir Şöleni’ninde, farklı lezzetleri festival katılımcılarıyla buluşturacak. İlkadım Belediye’si sosyal medya hesaplarında etkinlik alanına gidecek araçların belirlenen kalkış güzergahlarında bekleyen ilçe halkı ücretsiz bir şekilde etkinlik alanına ulaşım sağlayabilecek.
“Başkan Demirtaş şölene davet etti”
Üretimi ve üreticiyi her zaman desteklediklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,Tüm Samsun halkımızı 11 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek olan 1. İncir Şöleni’ne eşsiz lezzeti tatmak için Yeşiltepe Mahallemize bekliyorum“ dedi.

AdminAdmin