EĞİTİM

Canik Uludağ Ortaokulu Öğrencisi Yağmur Naz Karataş 3. Oldu

Samsun'un Canik İlçesine bağlı Uludağ Otaokulu 6. sınıf öğrencisi olan Yağmur Naz Karataş Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Gözünden Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Resim Yarışmasında 1. Katagorinin 3'cüsü oldu.

Canik Uludağ Ortaokulu Öğrencisi Yağmur Naz Karataş 3. Oldu

 Etkinlik çerçevesinde gerçekleştirilen Çocuk Gözünden Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Resim Yarışması ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

1.Katogori 1. Demirci İlkolkulu'ndan  Ecrin Nur Kurt 
1.Katogori 2. Yavuz selim ilkokulu'ndan Mehtap Naz İtener 
1.Katogori 3. Canik Uludağ Ortaokulu'ndan Yağmur Naz Karataş
2. Katagori 1. Cahit Zarifoğlu İlkokulu'ndan -Ömer Akif Aydın
2. katogori 2. Demirci İlkokulu'ndan Cemile Bahar Güngör
2.katagori 3. Dereler Ortaokulu'ndan İrem Bayram
3.katogori 1.Dereler Ortaokulu'ndan Sümeyye Kaplan 
3 katogori 2 . Demirci İlkokulu'ndan Yüsra Çağıl Uzun
3. katogori 3. Dereler İlkokulu'ndan Berra Dilara Köksal
Tüm katagorilerin 1'cisi ise Canik Belediye Evleri İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Ümmügül Defne Bektaş oldu.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, etkinlikte yaptığı konuşmasında ilçede çevre kirliliği ve iklim değişikliğini önlemek için birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Belediyesi olarak ortaya koyduğumuz çevre dostu projelerimizle dünyanın geleceğini tehdit eden çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi sorunlara çözüm üretme noktasında ilçemizde birçok projeyi hayata geçirdik.  İlçemizin pek çok noktasına yerleştirdiğimiz Mobil Atık Getirme Merkezleri’nde geri dönüşüm ve sıfır atık alanında sürdürdüğümüz çalışmalarımıza ilçe halkımızı da dâhil ederek gelecek nesillere daha temiz bir doğa bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Resim Yarışması Ödülleri Verildi
Dünya Temizlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Çocuk Gözünden Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Resim Yarışması ödül töreni gerçekleştirildi. Canik Belediyesi tarafından düzenlenen resim yarışmasıyla çocukların dünyanın sorunu haline gelen çevre kirliliği, küresel ısınma ve iklim değişikliği konularında bilinçlenmelerini hedeflediklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Yirmi birinci yüzyılda tüm dünyanın sorunu haline gelen çevre kirliliği, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile ilgili çocuklarımızı bilinçlendirmeyi amaçladık. Bunu yaparken de resim sanatı sayesinde eğlenmelerini sağlamış olduk.

Yarışmaya katılan bu çocuklarımız temiz ve daha yaşanabilir bir dünya için kurdukları hayallerini resimleriyle bizlere anlattı. Bu yarışma sayesinde birbirinden güzel, bir o kadar da hayal gücü yüksek çalışmaların ortaya çıkmasına vesile olduk.

 Yarışmamıza katılan tüm çocuklarımıza çeşitli hediyeler verdik. Onların eğlenmesi, üretmesi ve bilinç kazanması bizleri ziyadesiyle mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Resimler Temizlik Araçlarında Sergilenecek
“Yarışmaya katılan çocuklarımız temiz ve daha yaşanabilir bir dünya için kurdukları hayallerini resimleriyle bizlere anlattı” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, yarışmada dereceye giren eserlerin dijital ortamda tasarlanarak Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü araçları üzerinde sergileneceğinin müjdesini verdi.

Canik Namiye Mümin Erol Doğa ve Fen Okulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Vekili Sedat Kurnaz, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, Piazza AVM Müdürü Samet Vurgun, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, etkinlik paydaş kurum temsilcileri, Uludağ Ortaokulu Müdiresi Zerrin Karagöl Şen, Dereler İlk/Ortaokuku Müdürü Serkan Koç,öğretmenler, öğrenciler ve Veliler katıldı.
 

AdminAdmin