GÜNCEL

Emeki maaşını bankadan çekiğ Kızılay'ına bağışladı

Bir aylık emekli maaşı hesabına yatar yatmaz hemen çeken,87 yaşındaki hayırsever bağışçı amca depremzede ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarında kullanılmak üzere Türk Kızılay Samsun İl Başkanlığına bağışladı.

Emeki maaşını bankadan çekiğ Kızılay'ına bağışladı

Hayırsever Bağışçı amca “Kızılay’ın  yardım etmediği yer yok. Kızılay bugüne kadar tüm Dünya’dan mağdur vatandaşlara yardım ettiği için, deprem bölgesine çok sayıda ülkeden yardımlar ve arama kurtarma ekipleri Türkiye’mize geldi ”dedi.
‘BİR AYLIK MAAŞIMIN TAMAMINI ÇEKİP KIZILAY’INA BAĞIŞLADIM’
Depremzede ihtiyaç sahiplerinin zor günler geçirildiğini hatırlatan Hayırsever Bağışçı amca,” Her birimiz bireysel çabalar göstererek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılama gayretindeyiz. Yaptığımız yardımların daha fazla insana ulaşması ve düzenli olması için  bir aylık maaşımın  tamamen çekip Kızılay’ına bağışladım.  Benim bu yaşımda size verebileceğim bir emekli maaşım olabilir fakat Allah nasip ederse evimi de Kızılay'a bağışlamak istiyorum. Keşke gücüm yetseydi başka şekilde de size yardımcı olabilseydim. Televizyonlarda Kızılay’ın yaptığı yardımlaşma faaliyetlerini gördükçe çok duygulanıyorum. Kızılay’ı tüm gönlümle tebrik ediyorum. Allah hizmet eden tüm kardeşlerimizden razı olsun” ifadelerini kullandı.
ANLAMLI BAĞIŞ İÇİN, 87 YAŞINDAKİ HAYIRSEVERE TEŞEKKÜR ETTİ
Türk Kızılay Samsun İl Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Ahmet Muştu’da, amcamıza Kızılay'a karşı duyduğu güven ve bu güvenin neticesinde yapmış olduğu yardım için teşekkür etti.Bu anın unutulmaz hale gelmesi için bağışçı amcamıza üzerinde Kızılay logosu bulunan bir kupa hediye etti.
Köksal ÖNER

AdminAdmin