YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-04-2022 15:28

Kendi Kafemi Nasıl Açabilirim? webinar tecrübe paylaşımı

Uluslararası özel bir içecek firması Geleceğin Girişimci Adaylarına Kafe Açmanın Püf Noktalarını aktardı.

Kendi Kafemi Nasıl Açabilirim? webinar tecrübe paylaşımı

Uluslararası bir içecek firması ev dışı tüketim sektöründeki uzman iş birimi, geleceğin şef ve baristalarını desteklemek amacıyla geçen yıl hayata geçirdiği proje kapsamında, yeni etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 
Bu yıl 5 Nisan 2022 tarihinde düzenlenen “Kendi Kafemi Nasıl Açabilirim?” konulu webinarın konuğu Deniz Özpınar oldu. Özpınar, kafe zincirlerinin kuruluşundan bugüne kadar geçen süreçteki yolculuğunu ve tecrübelerini gençlerle paylaştı. 
Kendi girişimcilik hikayesini ve deneyimlerini gençlerle paylaşan Özpınar, kafe açmak isteyen gençlere atacakları adımlarda kolaylık sağlamak üzere, nasıl marka yaratılacağına, başarılı olabilmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğine ilişkin ipuçlarını aktardı. Özpınar, ayrıca kahveler ve bunların eşlikçisi tatlılara dair son trendler hakkında da bilgiler verdi. 
Özpınar, “Başlangıç aşamasında doğru planlama yapmak çok önemli. Lokasyon, hizmet ve maliyetler konusunda doğru bütçe yapmaya dikkat edin. Ayrıca yapılacak iş her ne olursa olsun, mutlaka bilgi sahibi olunmalı. Yüzde 100 her konuda bilgi sahibi olunamasa bile, işin bütününü oluşturan parçaların bir kısmına hakim olunması, işletmenin başarılı olmasında avantaj yaratıyor. En kötü senaryoya hazırlıklı olarak işe koyulmak da başarılı bir işletme oluşturabilmek için çok önemli” diye konuştu. FoodinLife Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Sözen moderatörlüğünde gerçekleştirilen online buluşmaya 213 genç katıldı.
Etkinlikte; girişimciliğin önemli kuralları, zorlukları, kendi kafesini açma hayali olanların atmaları gereken adımlar ve başarı kriterleri gibi pek çok konu keyifli bir sohbet ortamında ele alındı. Karşılıklı soru-cevap oturumuyla devam eden buluşmada, gençler merak ettikleri birçok konuyu sorma imkanı buldular.

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör