GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2022 20:51

Klasik bale, modern dans ve yeni eserler

Samsun Devlet Opera ve Balesi Bale Topluluğu, dans repertuvarlarının en seçkin eserlerinin bölümlerinden oluşan “Gala Bale - İçimizden” temsili ile 2 Nisan 2022 Cumartesi saat 20.30’da seyircilerle buluşacak.

Klasik bale, modern dans ve yeni eserler

“Korsan”, “Uyuyan Güzel”, “1001 Gece Masalları”, “Şehrazat” “Coppelia” gibi dünyaca ünlü ve beğenilen bale eserlerinden seçme bölümlerin yanı sıra, Türk koreografların dünya müziğinden yola çıkılarak hayata geçirdikleri çağdaş eserlerinin de yer aldığı “Gala Bale - İçimizden” David Khozashvili tarafından sahneye koyuluyor. 
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı farklı şehirlerdeki opera bale müdürlüklerinden sanatçı ve koreografların katılımı ve yeni eserlerin dünyada ve Samsun’da ilk kez perde açması nedeniyle çok özel bir temsil olan “Gala Bale - İçimizden” in ışık tasarımını O. Murat Yılmaz yaptı. Ilgaz Arslan’ın başöğretmen, Orkun Baydoğan’ın repetitör olarak yer aldığı eserin kondüviti Çağatay Taylak. 
1 perde olarak sahnelenecek ve 2 Nisan 2022 Cumartesi saat 20.00’de gerçekleşecek “Gala Bale - İçimizden” temsilinin biletleri, biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.
Biletler: biletinial.com    /     www.operabale.gov.tr  

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör