EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-06-2020 17:36   Güncelleme : 01-06-2020 17:36

Krediler Ekonomiyi Canlandıracak

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yeni düşük faizli kredilelerin ekonomiyi canlandıracağını söyledi.

Krediler Ekonomiyi Canlandıracak

Turizmden otomobile, ev eşyasından beyaz eşyaya, mobilyadan konut kredisine varıncaya kadar verilecek yeni düşük faizli kredilelerin ekonomiyi canlandıracağını ifade etti.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Oldukça düşük olan kredi faizleri kısa zamanda piyasaları canlandıracak. Ev mobilyasından beyaz eşyaya, tatilden her türlü ihtiyaca yönelik verilecek krediler piyasalara can suyu olacak. Tüm sektörleri ve vatandaşları yakından ilgilendiren bu krediler her kesimin yüzünü güldürecek ve piyasayı canlandıracak” dedi. 

Öte yandan şehir içi toplu taşıma araçlarında yüzde 50 oranında yolcu taşıma kapasitesi kararının kaldırılmasına da değinen Palandöken; bu kararın kaldırılmasının sektöre nefes aldıracağını belirterek; “İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar kapsamında, minibüsler, dolmuşlar, halk otobüsleri ve belediye otobüsleri gibi şehir içi yolcu taşımacılığı yapan araçlarda ve personel servislerinde araç ruhsatında belirtilen kapasitenin yüzde 50’si oranında yolcu taşıma kararı yürürlükten kaldırıldı. Bu karar sayesinde, üç aydır müşteri bulamayan ve büyük sıkıntı çeken esnafımız rahat bir nefes alacak. Bu kararın alınmasında emeği geçen yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama da Türkiye Şoförler ve ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın'dan geldi. Apaydın açıklamasında kontrollü sosyal hayat sürecinde alınan bu kararın, şoför camiası için sevindirici olduğunu dile getirerek; “Korona virüsle mücadele sürecinde üç aydır büyük sıkıntı yaşayan şoför esnafı karar doğrultusunda tam kapasite ile çalışabilecek. Bu da sıkıntıdaki şoför esnafını büyük ölçüde rahatlatacak. Şoförler camiası adına bu karar için yetkililere teşekkür ediyorum” dedi