GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2022 10:37   Güncelleme : 24-04-2022 10:53

Minik öğrencilerin doğa bilinci gelişti

Canik Cahit Zarifoğlu İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Mühibe Akman Bahadır, "Minik eller toprağı keşfediyor projesi kapsamında Canik Orman okulunda velilerden ve köylüler den temin edilen toplar öğrenciler ile birlikte tohum topu yapıldı ve doğaya bırakıldı.

 Minik öğrencilerin doğa bilinci gelişti

Çevre bilincinin geliştirilmesini sağlandık ”dedi.

İşini önemsiysek yaptıklarının altını çizen Cahit Zarifoğlu İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Mühibe Akman Bahadır,“ Minik eller toprağı keşifte projesi kapsamında velileri ve köylerde yaşayan büyüklerimiz aracılığıyla ata tohumlarına ulaştık. Sınıfta tohumlar öğrenciler ile birlikte incelendi ve tanıtıldı. Tanılan ata tohumlarımız Canik Orman okulunda tohum topu haline getirildi ve öğrencilerimiz ile birlikte doğaya bırakıldık Doğada filizlenmeyi bekliyor ”dedi.

‘MİNİK ÖĞRENCİLERİMİZİN DOĞA BİLİNCİNİ ARTIRDIK’
Geleceğimizin teminatı olan minik öğrencilere özveri ile eğitim verdiklerini vurgulayan Cahit Zarifoğlu İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Mühibe Akman Bahadır,“ Doğa bilinci, toprak sevgisi, doğayı koruma, üretim ve sabır, yardımlaşma ve işbirliği konularının ele alındığı projemizde öğrencilerimizle birlikte hazırladığımız tohum topları ile doğada. Yeni filizler ve fidanların oluşmasına katkı sağladık. Çevre bilinci konusunda daha da bilinilendik ”diye konuştu.
Köksal ÖNER

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör