GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 15:20   Güncelleme : 08-10-2021 15:20

OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığında Görev Değişimi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanlığında yapılan devir teslim töreniyle Prof. Dr. Osman Şahin, dekanlık görevini devraldı.

OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığında Görev Değişimi

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın da katıldığı devir teslim törenine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, Prof. Dr Cengiz Batuk ile Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep de iştirak etti.
Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Fakültenin gelişimi adına göstermiş olduğu hizmetlerden dolayı emeği geçenlere teşekkür ederken, dekanlık görevini üstlenen Prof. Dr. Osman Şahin’e de yeni görevinde muvaffakiyet diledi.
Fakültenin konferans salonunda gerçekleşen görüşmede Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Biz göreve başladığımız günden itibaren ortaya koyduğumuz düşüncelerden birisi de çatışmazlık kavramıdır. Biz fakültelerimizde kimsenin kimseyle uğraşmamasını, özlük haklarına dokunulmamasını istiyoruz. Bu doğrultuda İlahiyat Fakültesini hassasiyet, insani ilişkiler, bilim açısından sürece katkı sağlaması açısından model bir fakülte olarak görüyoruz. Gelecekte bir idealimiz var oda Ondokuz Mayıs Üniversitesini hak ettiği konuma getirmek” dedi.  
Tören, çiçek takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.