GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-12-2021 14:32   Güncelleme : 20-12-2021 14:32

OMÜ Kütüphanesi Kalitesini İki Sertifikayla Tescillendirdi

Sürekli gelişme ve kendini yenileme anlayışı ile hareket eden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Üniversite’nin belirlemiş olduğu misyon ve vizyon doğrultusunda hem hizmet kalitesi hem de sahip olunan kaynaklar açısından kullanıcı memnuniyetini artırıyor.

OMÜ Kütüphanesi Kalitesini İki Sertifikayla Tescillendirdi

OMÜ Kütüphanesi, uygulanan hizmet ve politikaların uluslararası düzeyde standartlara bağlı kalarak değerlendirilmesi sonucunda Türk Kütüphaneciler Derneği ve MSC (Managemet System Certification) tarafından “A Sınıfı Yetkin Kütüphane” ile “Güvenli Kütüphane Hizmeti” Sertifikalarını almaya hak kazanan ilk üniversite kütüphanesi oldu. 
Bilgi teknolojileri ile bütünleşen yeni nesil kütüphane, eğitim, öğretim ve araştırma için gerekli her türlü yayının uluslararası standartlara göre düzenlenip hizmete sunulduğu, bu kaynaklardan yararlanacak sağlıklı ve engelli kullanıcıların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlar haline geldi. 
Hem kurum içinden hem de kurum dışından kullanıcıların yoğun ilgisine ve takdirine mazhar olan OMÜ Kütüphanesi, hizmetlerini kalite yönetim sistemi çalışmaları çerçevesinde sertifikalandırmış bulunuyor.