GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2021 14:46   Güncelleme : 11-02-2021 14:46

OMÜ’de Sağlık Çalışanları İkinci Doz Aşılarını Vurulmaya Başladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları Covid-19 aşısının ikinci dozlarını olmaya başladı. Aşı ünitesinde, aşı uygulama programı sağlık çalışanlarına ve MHRS aracılığı ile randevularını alan çalışanlara uygulandı.

OMÜ’de Sağlık Çalışanları İkinci Doz Aşılarını Vurulmaya Başladı

Tüm Türkiye genelinde koronavirüs pandemisine yönelik başlatılan aşılama programını uygulamak üzere Tıp Fakültesi Erişkin Hastanesinin 6. katında 25 odalı "Aşı Ünitesi" oluşturuldu.

Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Tekin Şimşek, aşılama faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şimşek, “Bundan yaklaşık bir ay önce aşıların ilk dozlarını vurduk. Sonrasında Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği yaş aralıklarına aşıma faaliyetleri devam etti. Şu ana kadar sağlık çalışanları ve vatandaşlar dâhil yaklaşık yaklaşık 4200 kişinin aşısı yapıldı. Bugün için de 1000’e yakın aşı yapılacağını tahmin ediyorum. Bu sayı ilerleyen günlerde artacak. Bu süreçte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere tüm sağlık personelimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Sağlık çalışanlarına yönelik aşı uygulaması söz konusu program çerçevesinde devam edecek.