GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2020 14:32   Güncelleme : 03-07-2020 14:32

Şahin’den Rektör Aksoy’a Ziyaret

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Şahin’den Rektör Aksoy’a Ziyaret

Aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı olan Metin Şahin, kısa bir süre önce  SÜ Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Metin Aksoy’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, Şahin’e Türkiye Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek milli sporcular Rukiye Yıldırım ve Nafia Kuş ile Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Altın da eşlik etti.

Samimi bir ortamda geçen toplantıda Başkan Şahin, federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Şahin, nihai hedeflerinin olimpiyat oyunları olduğunu vurgulayarak her zaman olduğu gibi Türkiye’yi Tokyo’da da en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

Rektör Aksoy, Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun başarılarını yakından takip ettiğini belirterek Başkan Şahin ve beraberindekileri kutladı. Kendisinin de sporculuk geçmişi olduğunun altını çizen Rektör Aksoy, Selçuk Üniversitesinin spor ve eğitimde marka üniversiteler arasında yer aldığını ve bunu daha da ileriye taşımak istediklerini söyledi. Ziyarette milli sporcularla yakından ilgilenen Rektör Aksoy, tüm olanaklarıyla sporcuların yanında olacaklarının mesajını da verdi. Ziyaretin sonunda Başkan Şahin, Rektör Aksoy’a ziyaretin anısına milli takım forması hediye etti.

Metin Şahin ve beraberindekiler daha sonra SÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Ersöz ve Prof. Dr. Emrullah Eken ile Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Özdemir’i de ziyaret etti.