GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2020 14:54   Güncelleme : 02-10-2020 14:54

SAMDOB’DAN SONBAHAR AKŞAMINDA İÇİNİZİ ISITICAK

7’den 70’e herkesin diline pelesenk olmuş Anadolu coğrafyasının eşsiz melodileri “Güz Türküleri” konserleriyle Samsun Devlet Opera ve Balesi sahnesinde..

SAMDOB’DAN SONBAHAR AKŞAMINDA İÇİNİZİ ISITICAK

Havaların soğumasıyla kapalı salona geçen Samsun Devlet Opera ve Balesi, 3 Ekim 2020 Cumartesi akşamı “Güz Türküleri” konseriyle kalpleri ısıtmaya hazırlanıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından kontrollerinin yapıldığı Aydın Gün Salonu’nun temsil öncesi ve sonrası yapılan dezenfeksiyon işlemlerinin yanı sıra, sosyal mesafe kurallarına göre yeniden ayarlanan oturma düzeniyle seyirciler 1 buçuk metre arayla oturabilecekler. 

Sadece 134 kişinin katılım sağlayabileceği konserde sanatseverler maske takılması, ateş ölçümü ve Samsun Valiliği’nin yayınlamış olduğu genelgeyle uygulanmaya başlayan HES kodu kontrollerinin yapılmasının ardından konser alanına giriş yapabilecekler. 

“Güz Türküleri” piyanolu şan konserinde Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Piyanist Onur Altıparmak, Soprano Eda Bingöl Gürkan’a eşlik ederken, Anlatıcı Murat Çamlıtepe seslendirilen türkülere dair detayları seyirciler ile paylaşacak. Konserde Turgay Erdener’in bestelediği “İlle de” ve “Sen Sen Sen”, Onur Altıparmak’ın düzenlemelerini yaptığı “Bahçalarda Mor Meni” ve “Çalın Davulları”, Aytekin Albuz’un düzenlemesini yaptığı “İntizar”, Fikret Amirov’un bestelediği “Baharımsan (Aygız)”, Üzeyir Hacıbeyov’un bestelediği Arşın Mal Alan operetinden Gülçehre’nin aryası “Aşık Oldum”, Tofik Guliyev’in bestelediği “Sene de Galmaz (Yalgızam)”, ve Kıvanç Tepe’nin düzenlemesini yaptığı “Aman Avcı” gibi Anadolu’nun yüzyıllar boyunca işlediği motiflerin yer aldığı parçalar sanatseverler için seslendirilecek.

Etkinlikler esnasında da izleyicilerin maske kullanımlarının ve sosyal mesafe kurallarına uyumlarının kontrol ve takip edileceği, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen pandemi kurallarına harfiyen uyulması hedeflenen etkinliklere ait sezon biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişeleri hafta içi ve cumartesi günleri saat 10.00-17.00 saatleri arasında, temsil günleri saat 20.00’a kadar açıktır.