GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2020 15:34   Güncelleme : 10-07-2020 15:34

SAMDOD'dan büyük buluşma

Samsun'da düğün ve organizasyon firmalarından birbirlerine tam destek Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği (SAMDOD) ilk büyük buluşmasını gerçekleştirdi. Başkan Aykut Çepni, bir kar topu gibi büyüyüp, birlik olmanın gücünü tüm sektör firmaları ve çalışanlarıyla paylaşacaklarını söyledi

SAMDOD'dan büyük buluşma

Samsun'da düğün salonları, organizasyon firmaları, gelinlik firmaları, fotoğrafçılar, yemek fabrikaları ve seslendirme firmalarının bir araya gelerek kurdukları Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği (SAMDOD),  ilk büyük buluşmasını gerçekleşti. Toplantıda Kurucu Başkan Aykut Çepni birlik ve dernekleşmenin önemini belirten bir konuşma yaparken, Başkan Yardımcısı Savaş Gömeç ise sektörlerin sorunları ve sorunların birlikte çözülmesi konularına vurgu yaptı.
REKABET TİCARİ FAALİYETLERE OLUMLU YANSIYACAK
Samsun'da sektörel olarak bir arada olmaktan gurur duyduklarını kaydeden SAMDOD Başkanı Aykut Çepni, "Düğün salonları, organizasyon firmaları, gelinlik firmaları, fotoğrafçılar, yemek fabrikaları ve seslendirme firmalarının değerli temsilcileri, bugün burada saymış olduğum ve birlikteliğimizi oluşturan Samsun’da hizmet sektörü birlikteliği ile yeni kurmuş olduğumuz sivil toplum kuruluşumuz SAMDOD'un ilk büyük buluşmasını gerçekleştiriyoruz. Derneğimizin amacı düğün salonu ve organizasyon firmaları ekseninde bir zincirin halkaları gibi gören tamamlayıcı gerek ise tedarik zincirinin bir halkası olan üstte saymış olduğum hizmet üreten sektörlerin bir çatı altında toplayarak birlikte olmanın her türlü manevi hazzını yaşamanın yanı sıra ticari işletmelerin esas amacı olan ticaretin daha verimli, sorunsuz ve kesintisiz olarak piyasadaki rekabetin ticari faaliyetlere olumlu şekilde yansımasını sağlamaktır" diye konuştu. 

BİRLİKTE ÇALIŞMAK EN BÜYÜK BAŞARI
Başkan Çepni konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler biliyoruz ki bir araya gelmek bugün için bir başlangıçtır, bugünden sonra bir arada durabilmek ise ilerlemedir ama birlikte çalışmak en büyük başarıdır.” Bu nedenle bugün bir araya geldik, yarın bir arada duracağız ve gelecekte birlikte çalışacak ve işimizi seven ve emek veren insanlar olarak manevi hazzı yaşayarak, ticari olarak faaliyet gösterip başarılı olacağız. Bu birlikteliği ve buna bağlı başarıyı sağlamak için çıktığımız bu yolda amacımız düzenli olarak bir kartopu yumağı gibi büyümek ve birlik olmanın gücünü derneğimizin kuruluş amacı doğrultusunda tüm sektör firmaları ve çalışanlarıyla paylaşmaktır."
SAMSUN MİLLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR
Samsun Milletvekillerine teşekkür eden Başkan Çepni, "Halen devam eden salgın sürecinde salonlarımızın açılıp düğün ve etkinliklerin yapılması için gösterdikleri çabadan dolayı Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’a, desteklerinden dolayı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaarslan’a, Büyükşehir Belediye Başkanım Mustafa Demir’e ve ilçe belediye başkanlarımıza, mülki amirlerimize ve kamu kurum ve kuruluşlarındaki yetkililere teşekkür eriyoruz. Bugün burada siz sektörün önde gelen firmaları ile bir çatı altında olmak sektörümüz ve bir zincirin halkaları gibi birbirine bağlı sektörlerden firmalar ile yan yana durmak şahsım ve yönetim kurulu adına sevinç verici bir durumdur. Birlikte olmanın, sorunları birlikte göğüslemenin, elde ettiğimiz başarıların mutluluğunu birlikte yaşamak en büyük dileğimizdir. Katılımlarından doları üyelerimize ve misafirlerimize teşekkür ediyor, sağlık, huzur ve kazanç diliyorum."
İNANILMAZ ÇALIŞMALAR YAPTIK
SAMDOD Başkan Yardımcısı Savaş Gömeç ise, "Pandemi döneminde özellikle düğün tarihlerinin 2021 yılında gerçekleştirileceğinin haberini duyduktan sonra dernek başkanımız yönetim kurulu arkadaşlarımız, sektör paydaşlarımızla birlikte İstanbul, Ankar,  Bursa, İzmir gibi büyük şehirlerde kurulmuş, uzun zamanda tecrübe kazanmış dernek başkanlarıyla çok hızlı bir sürede inanılmaz bir diyalog içerisine girip, fikir alışverişi yaparak, inanılmaz çalışmalar yaptık. Aramızda 40 yıllık mekancı büyüklerimiz var. Samsun fuar alanına dahil olmak üzere Samsun'da yeni yeni işletmeler kuran, bu işe adım atan, insanlara mutlu günlerinde hizmet vereceğiz diye yola çıkan çok değerli yeni genç kardeşlerim, arkadaşlarım, dostlarım var. Büyüklerin bu süreçten sonra küçüklere ışık tutmasına, mutlaka ihtiyacımız var. Küçüklerin de büyüklerin tecrübelerini kesinlikle göz ardı etmeden, mesleklerini icra etme konusunda hep birlikte bundan sonra Samsun'da iş birliği, kalp birliği, meslek birliği,  kardeş birliği yapmak üzere bu yolda devam edeceğiz. Bizim İstanbul'dan, Ankara'dan Bursa'dan, İzmir'den hiçbir farkımız yok. Kurtuluşun ilki olduğu gibi her şeyin de ilki olan bu şehirde çok geç kalmış olan dernekçilik yapısını kazandırdığı için başkanımız Aykut Çepni'ye teşekkür ediyorum."
BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
Tatlı bir rekabet içerisinde olacaklarını kaydeden Gömeç, "Rekabetimizi tatlı sürdürerek bu işi devam ettirmemiz gerekiyor. Rekabetlerimiz sektörümüze katma değer sağlamalı. Biz organizasyon firmaları, aynı müşterilere teklifler sunuyor olabiliriz. Ama hakla, adaletlice bu işleri sürdürürsek bizim sektörümüz yükselecektir. Birbirimizi kötüleyerek, birbirimizin eksiklerini ortaya koyarak, hiçbir şekilde sektörde yol kat edemeyiz. Ucuz hizmet üretmeye devam ederiz. Bu derneğin başlangıcıyla, herkesi birliğe, beraberliğe, birbirimizi sevmeye birbirimizi iş paslamaya, birbirimizin arkasını kollamaya davet ediyorum. Bunu da dernekçilik faaliyetlerini sürdürerek başaracağımıza inanıyorum."