GÜNCEL

Savaşan İHA Yarışması Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsünde Başladı

Samsun Üniversitesi'nin akademik paydaşı olduğu ve bu yıl Samsun merkezli gerçekleştirilecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Karadeniz 2022 kapsamında Ballıca Kampüsünde Savaşan İHA Yarışması düzenleniyor.

Savaşan İHA Yarışması Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsünde Başladı

BAYKAR Teknoloji'nin yürütücülüğünde ve Samsun Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Savaşan İHA Yarışması, 16-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Savaşan İHA Yarışması'nın ilk gününde Türkiye'nin çeşitli il ve üniversitelerinden gelen takımlar ürettikleri insansız hava araçları ile birlikte yarışmanın düzenleneceği alana giriş yaptı. Ayrılmış masalarda son kontrollerini yapan takımlar ardından teknik kontrol için hakemlerle birlikte çalıştı. İkinci günde ise teknik kontrolleri yapılan insansız hava araçlarının görevliler nezaretinde teknik kontrol uçuşları gerçekleştirildi. 
Türkiye’nin çeşitli illerinden insansız hava aracı takımlarını misafir eden Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsünde ise heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Kıyasıya bir rekabet içinde ve heyecanlı bir atmosferde geçmesi beklenen yarışmalar, seyirciye açık olarak gerçekleştirilecek.

 

AdminAdmin