GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2022 20:35

Stabat Mater konser

18. yüzyılda yaşamış İtalyan besteci Giovanni Battista Pergolesi’nin ölmeden önceki son ve en ünlü yapıtı “Stabat Mater”, 12 Mart Cumartesi akşamı saat 20.00’de Aydın Gün Sahnesi’nde icra edilecek.

Stabat Mater konser

Giovanni Battista Pergolesi’nin geleneksel Stabat Mater yapısına bağlı kalarak iki solist, klavsen ve orkestra için 1736'da bestelediği Stabat Mater eseri, Pergolesi'nin en ünlü eserlerinden biridir ve bestecinin ölümünden sonra büyük popülerlik kazanmıştır. 
Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ile gerçekleştirilecek konserin orkestra şefliğini Paolo Villa yapacak. “Stabat Mater” eserinin solist sanatçıları (soprano) Seda Ortaç ve (mezzosoprano) Stare Çelebi olacak. Konserin solist klavsen sanatçısı ise Diego Moccia.
Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’ndan Gözde Yardımlı’nın başkemancı olarak yer aldığı “Stabat Mater” konseri 12 Mart 2022 Cumartesi akşamı saat 20.00’de Aydın Gün Salonu’nda dinleyici karşısına çıkacak. 1 bölüm olarak sunulacak konserin biletleri, biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.
Biletler: biletinial.com    /     www.operabale.gov.tr  

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör