GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 19:21   Güncelleme : 10-06-2021 19:21

Türkiye'nin en genç muhtar üye oldu

Havza’da YSK kararı ile yenilenen muhtarlık seçim ile 18 yaşında muhtar olarak ülkenin en genç muhtarı olan Ali Külekçi Havza Muhtarları Derneğine üye oldu.

Türkiye'nin en genç muhtar üye oldu

Vefat eden muhtarın yerine Ağcamahmut  Mahallesinde muhtar olarak seçilen Ali Külekçi Külekçi Havza Muhtarları Derneğine üye oldu. Dernek lokalini ziyaret eden Külekçi Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Havza Belediyesi Muhtarlıklar Müdürü Zeki Kurt, Dernek Başkan Yardımcısı Bekir Erdem ile bir süre görüştü.

Ziyarette Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar; “ Genç kardeşimizi yanımızda görmekten mutluluk ve onur duyduk. Öncelikle Ali kardeşimizi göstermiş olduğu medeni cesaretten dolayı tebrik ediyorum. Umarım kardeşimiz gençliğinin vermiş olduğu atiklik ile güzel hizmetler yapacak. Bizlerde gerek dernek olarak gerek ise şahsım olarak kardeşimizin her zaman yanında ve yardımcısı olacağız.  Derneğimize üye olan kardeşimizi kutluyor ve kendisine başarılar diliyorum. Bu vesile ile iki ay önce hayatını kaybederek aramızdan ayrılan değerli kardeşimiz Ali Zengin’i de rahmetle anıyorum.” Dedi.

Havza Belediyesi Muhtarlıklar Müdürü Zeki Kurt Ali Külekçi’yi tebrik ederek; “Kardeşimizin her zaman yanındayız. “dedi.

Ağcamahmut Muhtarı Ali Külekçi ise; “Ben bunun farkındayım ve bunun altından kalkacak güçteyim. Tabi bunu yaparken değerli muhtarlarımızın bilgi, deneyim ve tecrübelerinden güç alacağım. Birlik içerisinde hem mahalleme hem de çevreme hizmet etmenin gayretinde olacağım. Bu düşünce ile Havza Muhtarları Derneğine üye olarak değerli ağabeylerimizin yanında olmayı tercih ettim.”dedi.

Ziyaretin sonunda Ağcamahmut Muhtarı Ali Külekçi Havza Muhtarları Derneği üyelik formunu imzalayarak dernek Başkanı Ahmet Çavdar’a teslim etti.