SPOR

Urguya Us'tan FISU'da büyük başarı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ev sahipliğinde Samsun’da gerçekleştirilen FISU Üniversiteler Dövüş Sporları Dünya Kupası Boks branşında Kadınlar 60 kiloda milli sporcu Urguya Us gümüş madalya kazandı.

Urguya Us'tan FISU'da büyük başarı

21 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayan ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF), Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde organize edilen FISU (International University Sports Federation – Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu) Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası'nda (World Cup Combat Sports) milli sporcularımız rakiplerini mağlup ederek göğsümüzü kabarttı.


Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı müsabakalarda seyirciler yoğun ilgi gösterirken Kadınlar 60 kiloda milli sporcumuz Urguya Us yapılan Dünya Boks Şampiyonasında ikinci olarak gümüş madalya alarak ülkemizi ve şehrimizi gururlandırdı.
Mutluluğunu antrenörü aynı zamanda babası olan Fazlı Us ile paylaşan Urguya Us sosyal medya hesabından, "Samsunda düzenlenen FİSU Dünya boks şampiyonasında 60 kg da 2. oldum. Günlerdir gelen arayan mesaj atan herkesten Allah razı olsun. Başarılarımın mimarı olan babam Fazlı Us'a teşekkürü bir borç bilirim. Kısa ama güzel bir heyecan yaşadık. İyiki varsınız ben hakkımı helal ediyorum sizde hakkınızı helal edin. Bir sonraki filmde görüşmek üzere" mesajını verdi.

AdminAdmin