GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 15:57   Güncelleme : 27-03-2021 15:57

Çarşamba BES'te provokatör iddiası!

Çarşamba'da Biyokütle Enerji Santrali (BES) için yapılan karşıt eylemlerde santralin kapısını da yumruklayan kişinin marjinal sol gruptan bir provokatör olduğunu öne süren OKE Şirketi, savcılığa suç duyurusunda bulunuyor.

Çarşamba BES'te provokatör iddiası!

Samsun'un Çarşamba ilçesinde faaliyet gösteren ve enerji şirketleri arasında dünyanın ilk yüz sıralamasında yer alan Oltan ve Köleoğlu Şirketi'nin Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali için yapılan karşıt eylemlerde marjinal sol provokatörlerin dikkat çekmeye başladığı öne sürüldü.
Biyokütle santral protestosunda çevrecilerin arasına karışan ve saldırgan tutumuyla dikkat çeken şahıs hakkında santralin kapısını yumrukladığı ve protesto gösterisine katılanları 'kışkırtma amacı güttüğü, halkı kin ve tahrik etmeye çalıştığı gerekçesiyle' OKE Şirketi, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.
OKE' için Santralın kapısını yumruklayıp açılmasını istemesi ise bardağı taşıran damla oldu. Şirket "Halkı kışkırtmak, özel mülke saldırıda bulunma ve çalışanları tedirgin etmek' iddiasıyla suç duyurusunda bulunuyor. 
Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali aleyhinde yapılan gösterilerde marjinal grup üyelerinin boy gösterdiği öne sürülürken, Çarşamba halkı üzerinden bir oyun mu oynanmak isteniyor sorusunu gündeme getirdi.
Çarşamba halkı, kurulum aşamasından bu yana belirli kesimler tarafından hakkında yalan yanlış iddialar ortaya atılan Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’ne karşı sürekli kışkırtılıyor. Daha önce de gösterilere davet edilen ve yalanlarla kandırılan Çarşamba halkı üzerinden bir oyun mu oynanmak isteniyor düşüncesi, kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.