GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 13:55   Güncelleme : 29-03-2021 13:55

Sağlık Bilimleri Fakültesinde ‘‘Olmak Üzerine Konuşmalar’’ Etkinliği Düzenlendi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, pandemi sürecinde mesleki yeterliliklerin konuşulduğu etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Sağlık Bilimleri Fakültesinde ‘‘Olmak Üzerine Konuşmalar’’ Etkinliği Düzenlendi

Sosyal Etkinlik Komisyonu tarafından düzenlenen ‘‘Olmak Üzerine Konuşmalar’’ etkinliği çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülcan Taşkıran’ın yürüttüğü etkinlikte, İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Kurumları İş Birliği Koordinatörü Öğr. Gör. Emel Gümüş konuşmacı olarak katıldı. Etkinlikte dünyada ve ülkemizde sağlık alanında kullanılan robot örnekleri sunularak, robot hemşirelerin kullanımıyla hemşirelik mesleğinde nelerin değişeceği, hemşirelik becerilerinin ne yönde farklılaşacağı tartışıldı. 
Söyleşide Sağlık Bilimleri Fakültesi akademisyenleri, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra kliniklerde görev yapan birçok hemşire de katılım sağladı. Katılımcıların yoğun ilgisinin olduğu etkinlik tüm soruların cevaplanması ile sona erdi.