GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2020 13:48   Güncelleme : 08-06-2020 13:48

Sağlık Çalışanlarına Getirilen Yasak Kaldırıldı

Koronavirüs salgını sürecinde hem devlet hem de özelde çalışan sağlık personelleri için bir takım kararlar alınmıştı. Normalleşme süreci ile birlikte, bu kararların bazıları kaldırılmaya başlandı.

Sağlık Çalışanlarına Getirilen Yasak Kaldırıldı

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle işten ayrılmaları yasaklanan sağlık çalışanlarıyla ilgili yeni bir züelnemede bulundu. Normalleşme süreciyle beraber, sağlık çalışanlarının işten ayrılmalarına koyulan yasak kararı bugünde itiben kaldırmış oldu.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle;
"İlgi yazı ile ayrılışları durdurulan sağlık personelinin görevlerinden/işlerinden ayrılmasına 8 Haziran 2020 tarihinden itibaren izin verilecektir. 'Sağlık Kurulu Raporlar' konulu yazımız yürürlükten kaldırılmış olup, silah bulundurma ve taşıma ruhsatını almak ve yenilemek için sağlık kurulu raporu almak isteyenler 8 Haziran 2020 tarihinden itibaren sağlık hizmet sunucularına başvuru yapabileceklerdir" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'de koronavirüs vakalarının ve ölümlerinin yaşanmaya başladığı Mart ayında, personel ihtiyacı nedeniyle sağlık çalışanlarının işten ayrılmaları 3 ay süreyle yasaklanmıştı. Söz konusu yasak hem kamu hem de özel sektör çalışanlarını kapsıyordu.