GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2022 12:52

Samsun Devlet Opera Ve Balesi, Çanakkale Zaferini Anmak İçin Özel Bir Konser verdi

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için besteci ve orkestra şefi Kıvanç Tepe’ye ait “Bu Vatan Bizim” adlı eserle seyirciyle buluştu.

Samsun Devlet Opera Ve Balesi, Çanakkale Zaferini Anmak İçin Özel Bir Konser verdi

Çanakkale Zaferi’nin 107. yılında, 18 Mart akşamı saat 20.30’da gerçekleşen konseri, eserin bestecisi olan Kıvanç Tepe yönetti. Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Korosu tarafından gerçekleştirilen konserde Ceren Mirza Küçük (mezzo-soprano), Bilal Doğan (tenor) ve Özgür Aslan (bas) solist olarak yer alırken koro sanatçısı Şahan Gürkan anlatıcı rolünü üstlendi. Konserin koro şefi Raushan Baigulakova.
“Bu Vatan Bizim” Kıvanç Tepe tarafından Atatürk ve silah arkadaşlarının, Milli Mücadele sırasında şehit olan askerlerimizin anısına bestelenmiş.  “Yaşamaz Ölümü Göze Almayan”, “Bir Hilal Uğruna”, “Kendini Tarihe Verenler” adlı üç bölümden oluşan eserin kompozisyonları, Orhan Şaik Gökyay, Necmettin Halil Onan, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet gibi ünlü şairlerin şiirlerindeki dörtlüklerden oluşuyor.
A.Seçil Küçükçelebi’nin başkemancı olarak yer aldığı ve 1 bölüm olarak gerçekleştirilen konser tüm salon tarafından milli duygularla takip edili ve sanatçılar uzun süre alkışlandı.

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör