GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2022 16:44

Samsun Devlet Opera Ve Balesi 18 Mart’ta bir konser verecek

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için besteci ve orkestra şefi Kıvanç Tepe’ye ait “Bu Vatan Bizim” adlı eserle seyirciyle buluşacak.

Samsun Devlet Opera Ve Balesi 18 Mart’ta bir konser verecek

Çanakkale Zaferi’nin 107. yılında, 18 Mart akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek konseri, eserin bestecisi olan Kıvanç Tepe yönetecek. Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Korosu tarafından gerçekleştirilecek konserde Ceren Mirza Küçük (mezzo-soprano), Bilal Doğan (tenor) ve Özgür Aslan (bas) solist olarak yer alırken koro sanatçısı Şahan Gürkan anlatıcı rolünü üstleniyor. Konserin koro şefi Raushan Baigulakova.
“Bu Vatan Bizim” Kıvanç Tepe tarafından Atatürk ve silah arkadaşlarının, Milli Mücadele sırasında şehit olan askerlerimizin anısına bestelenmiş.  “Yaşamaz Ölümü Göze Almayan”, “Bir Hilal Uğruna”, “Kendini Tarihe Verenler” adlı üç bölümden oluşan eserin kompozisyonları, Orhan Şaik Gökyay, Necmettin Halil Onan, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet gibi ünlü şairlerin şiirlerindeki dörtlüklerden oluşuyor.
A.Seçil Küçükçelebi’nin başkemancı olarak yer aldığı konser 18 Mart 2022 Cuma akşamı saat 20.30’da Aydın Gün Salonu’nda dinleyici karşısına çıkacak. 
1 bölüm olarak sunulacak konserin biletleri, biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.
Biletler: biletinial.com    /     www.operabale.gov.tr  

Samsun Net Haber EditörSamsun Net Haber Editör

Samsun Net Haber Editör