KÜLTÜR - SANAT

Samsun Devlet Opera ve Balesi Urfa’da Depremzede Çocuklarla Buluştu

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından çocuklara destek olmak için bir kez daha deprem bölgelerini dolaşıyor.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Urfa’da Depremzede Çocuklarla Buluştu

Şubat ayında 10 gün süren bir turne programıyla şehir şehir dolaşarak çadırlarda, konteyner kentlerde, okul bahçelerinde, spor komplekslerinde ve açık alanlarda temsiller gerçekleştiren Samsun Devlet Opera ve Balesi, 12 Nisan’da Gaziantep İslahiye ve Nurdağı’nda başlayan 2. turneyle depremzede çocuklara moral vermeye devam ediyor.
13 Nisan’da Kilis KYK Kız Öğrenci Yurdu önünde kurulan çadırda “Eni’nin Kalbi’ni” sahneleyen Samsun Devlet Opera ve Balesi koro sanatçıları Metin Bayram, İpek İncekaş, Umut Yavuz, Merve Güzen ve Halil Kaplan, 14 Nisan’da Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hacer Ana Kız Yurdu önünde ve sosyal tesislerinde iki ayrı temsil yaptılar. 
Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin 12 kişilik turne ekibi, Osmaniye ve Malatya’da yapılacak temsillerle depremzede çocuklara keyifli zaman geçirtmeye devam edecekler.

AdminAdmin