EKONOMİ

Samsun Teknopark'dan milyon dolarlık ihracat

Samsun Teknopark Firmaları 7 Milyon Liralık AR-GE ve 8 Milyon Dolarlık İhracat Performansı Gerçekleştirdi.

Samsun Teknopark'dan milyon dolarlık ihracat

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesindeki Samsun Teknopark’ın 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, ortaklarının katılımıyla Samsun Teknopark Toplantı Salonu’nda Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal başkanlığında gerçekleştirildi.
Kahramanmaraş merkezli büyük depremler ile Şanlıurfa’daki sel felaketinde hayatını kaybeden yurttaşlar adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra başlayan toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Kurul üyeleri; Samsun Teknopark’ın 2023 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri, mevcut firma sayısı, bu firmaların sektörel dağılımları ile faaliyet alanları, personel sayısı ve finansal yapısını mercek altına alarak Teknopark’ın gelecek vizyonunu içeren planlamaları hakkında istişarede bulundu.
Rektör Ünal: “Samsun Teknopak’ta faaliyet gösteren firmalarımız 7 milyon TL AR-GE geliri ile 8 milyon dolar ihracat geliri elde etti” dedi.
Rektör Ünal’ın konuşmasının ardından toplantıda 2023 yılı faaliyet raporu görüşülürken, akabinde yapılan seçimle de yeni Yönetim Kurulu belirlendi.
Toplantı, Yönetim Kurulu üyeleri ve ortakların; Teknopark’ın geleceğine ilişkin hedefleri ve planlamalarına yönelik öneri, talep, teklif ve temennilerini bildirmesiyle sona erdi.
Samsun Teknopark’ın Yönetim Kurulu, şu kurum ve firmalardan oluşuyor:
1. Ondokuz Mayıs Üniversitesi
2. Anakent İmar İnşaat Ticaret Limitet Şirketi
3. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası
4. Samsun Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı
5. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vakfı
6. Sampa Otomotiv A.Ş.
7. Akay Pharma İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş.

AdminAdmin